Najczęściej
zadawane pytania

1. Dlaczego warto się zarejestrować?

Serwis Infopole to przyjazne rolnikom miejsce wymiany informacji, dzielenia się zdjęciami z pola czy doświadczeniami z gospodarstwa. Oprócz cieszącego się zaufaniem monitoringu zagrożeń polowych, dajemy możliwość prowadzenia internetowego dziennika ewidencji zabiegów wykonanych na polu (szukaj zakładki Moje Uprawy), korzystania z kalkulatora środków ochrony roślin czy atlasu chorób i szkodników. Możesz również śledzić eksperckiego vloga i zadawać indywidualne pytania ekspertowi ze swojego regionu.

2. Jak się zarejestrować?

Aby zarejestrować konto w serwisie przejdź do strony rejestracji, następnie podaj adres e-mail i hasło oraz zaznaczy check boxy wyrażając zgodę na zawarte w nich zapisy. Kliknij przycisk "Zarejestruj się". Na Twój email zostanie wysłany link weryfikacyjny (pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM i ). Kliknij w link weryfikacyjny znajdujący się w mailu i gotowe!

3. Co zrobić, gdy nie otrzymałem maila potwierdzającego rejestrację?

Prawdopodobnie wiadomość weryfikacyjna wpadła do foderu spam. Należy ją tam odnaleźć i oznaczyć jako "nie spam". Wtedy program pocztowy odblokuje mail z linkiem weryfikacyjnym.

4. Zapomniałem hasła, co mam zrobić?

Aby zresetować hasło kliknij w button "Nie pamiętam hasła" znajdujący się na stronie logowania do serwisu. Następnie wpisz adres email, na który jest zarejestrowane konto w serwisie i kliknij "wyślij link". Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem do resetowania hasła. Jeżeli wiadomość nie przyszła, sprawdź folder SPAM. Następnie kliknij link "Resetuj hasło" w wiadomości e-mail. Zostaniesz przekierowany do podstony serwisu. Wpisz adres email oraz dwukrotnie nowe hasło. Proces zakończ klikając button "Resetuj hasło"

5. Jak zmienić hasło do mojego konta?

Aby zmienić hasło do swojego konta wejdź w menu główne serwisu. Następnie kliknij ikonkę ołówka przy swoim zdjęciu profilowym > kliknij ikonkę ołówka przy nazwie użytkownika > kliknij ustawienia konta. Wpisz stare hasło oraz dwa razy nowe hasło.

6. Jak zmienić moje dane?

Aby wejść do panelu edycji danych kliknij w ikonkę ołówka przy zdjęciu profilowym w menu rozwiajanym z lewej strony serwisu. Nasępnie kliknij ikonkę ołówka przy danych, które chcesz edytować.

7. Które podane przeze mnie informacje widzą inni użytkownicy serwisu?

Inni użytkownicy serwisu widzą następujące dane: imię, nazwisko, województwo, wielkość pól w ha, rodzaj upraw z podziałem na ha.

8. Jak znaleźć raport dla mojego regionu?

Po zalogowaniu przejdź do zkałdaki "Monitoring pola". Następnie wybierz uprawę i wpisz kod pocztowy Twojego regionu.

9. W którym miejscu są prezentowane raporty Ekspertów z mojego regionu?

Raporty Ekspertów znajdują się w zakładce "Infopole Extra" dostępnej z menu głównego serwisu.

10. Jak skontaktować się z ekspertem z mojego regionu?

Przejdź do zakładki "kontakt" dostępnej w menu głównym serwisu. Następnie uzupełnij wymagane pola i kliknij przycisk "wyślij"

11. Jak wyszukiwać innych rolników?

Aby wyszukać innych rolników, przejdź do zakładki "Agrospołeczność" a następnie wybierz interesujące Cię województwo.

12. Jak zobaczyć profil innego rolnika?

Aby zobaczyć profil innego rolnika przejdź do zakładki "Agrospołeczność", wybierz interesujące Cię województwo. Następnie kliknij na nazwę użytkownika, którego profil chcesz obejrzeć.

13. Jak dodać Moje Pole?

Po zalogowaniu przejdź do zakładki "Moje uprawy" widocznej w menu głównym serwisu. Następnie wypełnij dane i oznacz lokalizację swojego pola na mapie. System zaciąga dane dotyczące lokalizacji abyśmy mogli wyświetlać komunikaty dotyczące Twojego pola. Może to potrwać około 15 minut.

14. Jak mogę wydrukować mój Zeszyt ŚOR?

Aby wydrukować ewidencję zabiegów na Twoim polu przejdź do Moje Uprawy > Ewidencja upraw (Zeszyt ŚOR). Następnie odfiltruj odpowiedni zakres upraw i kliknij przycisk drukarki znajdujący się w prawym górnym rogu strony.

15. Czy mogę edytować Moje Uprawy?

W każdej uprawie jest możliwość dodawania i edytowania zabiegów ŚOR wykonanych na danej uprawie. Edycja jest możliwa jedynie przed zakończeniem urawy. Po zbiorach na polu zakończ uprawę klikając przycisk "zakończ uprawę" w panelu zarządzania daną uprawą. Aby rozpocząć nową uprawę, kliknij button "+" w Moje Uprawy.

16. Jak prowadzić ewidencję zabiegów w Zeszycie ŚOR?

Wystarczy, że na bieżąco uzupełniasz aktualne informacje o uprawach, które uprawiasz w danym momencie oraz o zabiegach ŚOR wykonywanych na każdej uprawie. Dane zapisują się automatycznie. Historię swoich upraw możesz zobaczyć klikając button "Ewidencja upraw (Zeszyt ŚOR)" znajdujący się w widoku Moje uprawy.

17. Jak wyszukać interesujące mnie infomacje o chorobach roślin oraz chwastach?

Rozwiń menu z lewej strony serwisu, następnie kliknij "Atlas chorób i chwastów". Podaj nazwę chwastu lub choroby i kliknij "lupkę".

18. Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

W każdej chwili możesz skorzystać z formularza kontaktowego klikając w button "?" znajdujący się w prawym dolnym rogu strony. Po rozwinięciu się panelu, wybierz temat rozmowy oraz wpisz treść. Z formularza kontaktowego możesz również skorzystać klikając w zakładkę "kontakt" znajdującą się w menu głównym po lewej stronie serwisu.

19. Usuwanie konta

Aby usunąć konto przejdź do menu główne > mój profil > edytuj profil (ikonka ołówka przy imieniu i nazwisku) > ustawienia konta. Wpisz hasło i kliknij przycisk "usuń konto".

Szukaj w Infopole

Obejrzyj film

i zobacz co zyskujesz dołączając do Infopole

Zobacz, co daje Infopole